Dragi učenci od 6. do 9. razreda,

v torek, 2. februarja 2021, bo ob 14. uri potekalo spletno predavanje o 11-letnem življenju, poučevanju otrok in vodenju humanitarnih projektov v vzhodni Afriki, ki ga bo izvedla Jana Dular, ki živi in deluje v afriški državi Malavi, kjer je ustanovila malavijsko humanitarno org. ELA (v Sloveniji društvo ELA). Sredi revne vasi je izgradila izobraževalni center, kamor vsakodnevno prihaja 250 otrok (od tega 50 s posebnimi potrebami) in za njih organizira različne izobraževalne, opismenjevalne in likovne delavnice.  Vse tudi vsakodnevno nahrani s toplim obrokom. Z različnimi projekti pomaga tudi mladincem in ženskam. Njene projekte so si v Malaviju z navdušenjem ogledali tudi malavijski najvišji državniki. V Sloveniji je humanitarka predavala že več kot 50.000 poslušalcem in gostovala na preko 400 osnovnih ter srednjih šol ter vedno navdušila zbrane poslušalce.

Za plačilo predavanja smo zaprosili šolski sklad, znesek pa bo namenjen podpori Janinih projektov v pomoč 250 otrokom in mladincem.

Poročilom o projektih lahko sledite na ELINI internetni strani pod: www.ela-africa.org/slo

5-min film o projektih v Malaviju in Keniji: https://www.youtube.com/watch?v=VEPe3MdPRd8

Prisrčno vabljeni!

Za ogled predavanja se prijavite pri razredniku.