S svetlobo v praznični december

Letošnja tema oblikovanja lampijona so bili pravljični stolpi – nebotičnik – sodobne stolpnice. V parku Zvezda se svetlika vodmatska sodobna stolpnica, ki jo krasi detajl ulične umetnosti. Vabimo vas, da si ga ogledate v živo. Ko pade tema, je mesto stolpnic še posebej pravljično.

Lampijon so izdelali učenci predmetne stopnje z mentorico Brigito Merše.

Akrobatika

V sredo, 30. 11. 2022, so se učenci naše šole udeležili Polfinalnega tekmovanja osnovnih šol Slovenije v akrobatiki.

Naši učenci so zelo uspešno zastopali OŠ Vodmat. Najboljše rezultate so dosegli:

• Luka Ambrožič (9. b) je osvojil 3. mesto.
  • Ekipa mlajših deklic je osvojila 3. mesto.
  • Ekipa starejših dečkov je osvojila 3. mesto.

Čestitamo vsem nastopajočim!

Več fotografij

Nova številka šolskega časopisa!

Z veseljem in s ponosom vas obveščamo, da je izšla nova številka šolskega časopisa Vodmatske iskrice, ki bo na voljo jutri na božično-novoletni stojnici. Obiščite našo stojnico in odkrijte, kaj smo pripravili tokrat.

mentorici šolskega časopisa

Anita Ćordić in Tjaša Golobič Štucin

DEL DOHODNINE (0,3 %) LAHKO NAMESTO DRŽAVI NAMENITE TUDI ZA ŠOLSKI SKLAD OŠ VODMAT

Nova pravila delovanja Šolskega sklada OŠ Vodmat, ki smo jih sprejeli v decembru 2022,  omogočajo, da šolskemu skladu OŠ Vodmat namenite del svoje dohodnine (do 0,3 %).

Gre za čisto preprost, za vse na šoli še kako pomemben korak, saj namesto, da gre ta delež dohodnine v proračun Republike Slovenije, ga del donirate šolskemu skladu. S tem se znesek vaše dohodnine ne poveča. Zahtevo lahko izpolnita oba starša.

Skladno s 142. členom Zakona o dohodnini imate kot davčni zavezanec možnost zahtevati, da se do 0,3 odstotka dohodnine, nameni za financiranje splošnih koristnih namenov. Ta del dohodnine lahko namenite organizaciji po svoji izbiri, najmanjši delež pa je 0,1 % . Z oddajo obrazca do konca leta 2022 se bo vaša želja upoštevala od dohodnine za leto 2023 do prejema nove zahteve ali preklica prve.

Sredstva bodo namenjena za pomoč socialno šibkejšim učencem, za programe dela z nadarjenimi učenci in nakup opreme za šolo, ki jo z rednim sistemskim financiranjem težko pridobimo. S sredstvi bo skrbno in odgovorno upravljal Upravni odbor šolskega sklada.

Šolskemu skladu OŠ Vodmat  lahko namenite del dohodnine na naslednje načine:

• v portalu eDavki oddate obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (Osnovna šola Vodmat)« v katerem kot davčno številko upravičenca navedete »43102913« in vpišete odstotek »0,1 ali 0,2 ali 0,3« elektronsko,
  • (pred)izpolnjen obrazec v PRILOGI (glejte spodaj) izpolnite še s svojimi podatki, ga natisnete in podpišete ter prinesete (vi ali vaš otrok) v tajništvo šole do 20. decembra v tekočem letu, mi jih nato zbrane skupaj odnesemo/odpošljemo v Finančni urad Ljubljana, lahko pa ga tja tudi sami pošljete/odnesete.

Ob tej priložnosti se seveda zavezujemo, da se na OŠ Vodmat zavedamo pomena zasebnosti in si prizadevamo, da so osebni podatki pri nas zaščiteni. Osebne podatke, ki nam jih boste posredovali z izpolnjeno in oddano vlogo (zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije), zbiramo izključno zaradi namena, zaradi katerega so bili podatki zbrani. Osebni podatki za splošno javnost ne bodo dostopni. Ker je skrb za podatke vrednota, bomo vse osebne podatke varovali v skladu z veljavnimi predpisi in z visoko stopnjo odgovornosti.

Špela Krasko Gerbec, predsednica UO sklada

in Mateja Petrič, ravnateljica

dohodnina_os_Vodmat – Prenos

Učenci 1. razreda nastopili pod najlepšim drevesom leta 2022

Učenci 1. a razreda so v ponedeljek, 28. 11. 2022, nastopili pred Zavodom za transfuzijsko medicino na Šlajmerjevi 6. Prireditev, ki jo že četrto leto zapored organizira MOL, je potekala pod krošnjo perzijske bukve, izbranim drevesom leta 2022. Pod mentorstvom učiteljice Ines Polončič in vzgojiteljice Polone Piškur so učenci zapeli dve pesmi: Mravlja in polž (av. Lojze Kuhar) ter Domovina (av. Tomaž Habe). Po nastopu so se razveselili toplega čaja in sladkih rogljičkov ter za spomin s seboj vzeli rdeč bukov list, ki jih bo spominjal na ta poseben dogodek.