V četrtek, 16. 2. 2023, se je na OŠ Dr. Bogomirja Magajne v Divači odvijal polfinalni turnir prvenstva osnovnih šol Slovenije v KOŠARKI za starejše učence. Ekipi naše šole se po tesnem izidu žal ni uspelo uvrstiti na finalni turnir regije in je tako na koncu zasedla 3. mesto na turnirju.

Našo šolo so v letošnjem šolskem letu na tekmovanju zastopali: Možic Tine, Švajger Aleksei, Vidović Simon in Žagar Vid iz 9.aAndlovec Aljaž, Novak Andraž, Novak Bor, Hameršak Jakob in Sterniša Tom iz 9.b, Janežič Filip, Krušec Lovro, Srdić Lajtner Borja in Zulić Danis iz 8.a ter Drobnič Timotej, Lalić Tristan in Umićević Ognjen iz 8.b.

Pohvala vsem učencem, ki so v letošnjem šolskem letu požrtvovalno in borbeno zastopali našo šolo in dosegli lep uspeh.